Dětský nábytek

Dětský nábytek

Dětský pokoj je útočištěm našich dětí. V průběhu dospívání se mění. Měli bychom navrhnout takový pokoj, ve kterém se děti budou cítit dobře. Dětský nábytek by měl být lehce přestavitelný a kompatibilní s ohledem na růst a dospívání dětí.

Dětský nábytek je uzpůsobený specifickým potřebám malých dětí a pomáhá tak podporovat jejich správný vývoj. Pozornost byste měli věnovat zejména výběru dětské postýlky a matrace. Vaše děťátko se musí při spánku cítit bezpečně a pohodlně a v jeho okolí se nesmí vyskytovat žádné škodlivé látky.

Nutný je také dostatek úložného prostoru. V současnosti se vyrábějí skříně, jejichž rozměry jsou proporčně přizpůsobené výšce dětí, takže bez problémů sami dosáhnou do poliček. Důležité jsou úložné prostory na hračky. Oblíbené jsou šuplíky pod postelí a různé kapsáře.

Pokud máme doma školáka, měli bychom věnovat pozornost pracovnímu stolu a židli. Stůl je dobré vybrat segmentový který se dá později doplnit o nové díly. Dětský stůl by měl mít dostatek úložného prostoru, nejlépe v podobě kontejneru na kolečkách, který se zasune pod desku. Stejně důležitá je dětská židle. Nohy dítěte musí vždy dosáhnout na podlahu. Nejlépši je kolečková s pětiramenným podnožím. Měla by mít nastavitelnou výšku sedáku a opěrky zad. Opěrka by měla končit pod lopatkami.

Dětský nábytek

v dětském nábytku naleznete:

Prodejny s dětským nábytkem: