Dveře interiérové

Dveře

I ten nejkrásnější byt či dům s perfektním zařízením může úplně shodit jenda věc – dveře. Vhodně zvolené dveře jsou jakousi tečkou. Mohou podtrhnout, anebo také zcela znehodnotit celkový dojem

Dávno jsou pryč doby, kdy stačilo stlouci pár prken a zavěsit je na něco, co připomínalo panty. Nároky se zvyšují a dveře nyní dotváří celkový vzhled místnosti.tak, aby se v něm jeho obyvatel cítl dobře. V obchodech je možné vybírat z nepřeberného množství dveří různých materiálů, barev a s rozličnými vzory. V poslední době se čím dál více lidí vrací k přírodním materiálům. Nejkrásnější, ale také nejdražší, jsou dveře z masivu. K výrobě dveří se používají hlavně měkké dřeviny, například smrk a borovice, tvrdé jsou totiž příliš drahé. Konstrukce masivních dveří je velice stabilní, mají pěkný vzhled a velmi dlouhou životnost dveří. Máte-li rádi moderní design a kombinaci sklo a kov, můžete zvolit dveře celoskleněné.
Stále více se preferují jednodušší tvary dvří bez ozdobných lišt, kombinace s hladkými výplněmi stejně jako matné povrchové úpravy dveří i kování. Oblíbenost kýčovitých a až příliš zdobných kování s lesklou povrchovou úpravou naštěstí klesá.

Značky a druhy dveří: