Jídelní stoly

Jídelní stoly

Přestože ne pro všechny musí být nutně společné stolování důležité, v mnohých rodinách je jídelní stůl často jediné místo, kde se všichni její členové potkají, řeší rodinné problémy nebo se u něj baví s přáteli a mohou nad společnou krmí prodiskutovat události dne nebo dokonce celého týdne.

Jídelní stůl bývá středem celého našeho bytu. Když vybíráme nový jídelní stůl, měli bychom dbát na jeho dostatečnou velikost, tvar i materiál, ze kterého je jídelní stůl vyrobený. Pokud se potýkáte s problémem, kam jídelní stůl umístit, měli byste vzít v úvahu, kolik místa jednotliví sedící a případně i obsluhující budou potřebovat. Jídelní stůl by tedy neměl být příliš blízko zdí a měl by ponechávat dostatečné průchozí prostory. Každý člověk by měl mít pro sebe k dispozici asi 40 krát 60 cm, aby se necítil stísněně.
Tradiční i moderní jídelní stoly jsou nejčastěji vyrobeny z různě lakovaného a zpracovaného dřeva. Moderním a často užívaným materiálem je sklo. Pokud je v interiéru více prvků ze skla, nebo je jídelní stůl v kombinaci se dřevem, může sklo působit velmi zajímavě.

Značky a druhy jídelních stolů: