Koupelnová svítidla

Koupelnová svítidla

Koupelna je místo, kde se bez dobrého osvětlení prostě neobejdeme. Při jeho výběru musíme myslet nejen na účel, ale i na bezpečnost v koupelně.

Vzhledem k tomu, že v koupelně provádíme osobní hygienu, ženy se zde líčí, muži holí, potřebujeme tu osvětlení o značné intenzitě. Na druhou stranu však v koupelně také odpočíváme a k relaxaci každý z nás potřebuje naprosto rozdílnou intenzitu světla.
V koupelně rozlišujeme tři typy osvětlení. Centrální, lokální a intimní osvětlení. Jako centrální zdroj světla se doporučují vestavěná či přisazená svítidla. Koupelna by měla být rovnoměrně osvětlená, neboť světlo opticky zvětšuje prostor. Kromě centrálního osvětlení by jsme se také měli soustředit na osvětlení zrcadla. Světlo by se v jeho ploše nemělo odrážet. Svítidla můžeme instalovat vedle zrcadel či nad ně.
Pro chvíle odpočinku ve vyhřáté vaně či relaxaci pod masážní sprchou slouží intimní osvětlení. Můžeme zvolit bodové nebo s regulací intenzity osvětlení.

Protože v koupelně musíme dbát i na bezpečí, neměli bychom světla umisťovat nad vanu či do sprchového koutu, ani v blízkosti jiných vodních zdrojů.

Svitidla Svitidla

Druhy koupelnového nábytku: