Obklady do koupelny

Obklady do koupelny

Vzhledem k téměř neustálé vlhkosti koupelny, vybíráme z materiálu s odpovídajícími hygienickými parametry a s dlouhou životností. Keramické obklady jsou vhodným materálem pro konečnou úpravu stěn v koupelnách a na WC.

Velkou výhodou při výběru obkladu či dlažby je skutečnost, že můžete navštívit hned několik realizací ve specializovaných prodejnách. Ihned získáte nejen potřebnou inspiraci, ale zároveň i přehled o nabízeném sortimentu tuzemských, popř. zahraničních výrobců.

V současné době se nejvíce používají obklady či dlažby v jednom odstínu, které jsou doplněny listelami – zdobenými prvky, které mají jiný rozměr než základní obklad. Nejlevnější typy pořídíte asi od třiceti korun, ale záleží na velikosti a charakteru zdobení listely. Dalším typem jsou takzvaná bombata, která mají podobné užití jako listely, ale používají se především na ukončení stěn nebo van a pultů pro zápustná umyvadla, nevznikají tak ostré hrany.

Výchozími materiály pro výrobu obkladaček jsou křemen, živec, hlína a vápenec nebo šamot, které jsou nejprve rozemlety a rozplavovány, následně vysušovány a pod tlakem lisovány do dlaždicových forem.

Obklady do koupelny

značky obkladů do koupelny: