Postele z masivu

Postele z masivu

Dává nám pocit bezpečného domova, lidskému tělu dodává energii, je symbolem odpočinku. V posteli strávíme skoro třetinu života, proto bychom měli výběru postele a jejího umístění v bytě věnovat velkou pozornost.

Jak má vypadat správná postel? Aby nás záda nebolela a my se neprobouzeli s bolestí, měli bychom investovat do kvalitní postele. Je dobré používat postel s rovnou, jen mírně se prohýbající podkladní plochou. Obvyklá výška lehací plochy je 45cm. Rozhodně musí být delší než spící člověk. Obecně platí,čím mladší jste, tím můžete mít postel nižší a naopak. Chcete-li mít postel vyšší,aby se vám z ní snadněji vstávalo,přidejte k rámu ještě nohy. Postel má být pružná,prodyšná,pevná a nehlučná.
Postel by neměla stát přímo u tepelného zdroje ani u okna. Příjemné spaní závisí také na čistých a větraných lůžkovinách.
Dobrá větratelnost místnosti je stejnou samozřejmostí jako udržovaný pořádek a to i pod postelí. Nejdůležitější součástí ložnice je postel. Výběru tohoto kusu nábytku je důležité věnovat velkou péči.

Postele z masivu

Značky postelí: