Sedací soupravy rozkládací

Sedací soupravy rozkládací

Do každého obývacího pokoje patří sedací souprava rozkládací. Mnozí z nás mají doma klasické čalouněné sedačky, rozdělené na trojku, dvojku a samotné křeslo.

Při výběru sedací soupravy hraje největší roli to, kolik peněz je do ní zákazník ochoten investovat a na jak dlouhou dobu ji kupuje. Ať budete kupovat jakoukoli sedací sestavu, není vhodné ji vybírat doma z katalogu jen podle barvy a designu. Sedací souprava by se měla vyzkoušet. Zkuste si na ni sednout, lehnout, vyzkoušet své obvyklé pozice.
A jakou sedací soupravu si vybrat? Do menších pokojů se hodí spíše rohová sestava, do větších pak půlkruhová, nebo dokonce celokruhová. Sedací sestavy se hodí i do dětského pokojíku, kde mohou přes den sloužit ke hře a večer k odpočinku.
Pokud se kupuje sedací souprava na delší dobu, investice do kvality materiálu se vyplatí. Už na první dotyk se pozná, jestli je potah sedací soupravy z umělého či přírodního materiálu. Ty umělé, jako žinylka, polyester nebo polyamid, jsou levnější a je možné je prát i v automatické pračce.
Jako doplněk sedací soupravy nezapomeňte na polštářky - nejenže na sedací soupravě hezky vypadají, ale jsou i pohodlné.

Značky a druhy sedacích souprav: