Svítidla do bytu

Svítidla do bytu

Abychom mohli fungovat také v noci, je pro nás důležité mít si čím posvítit. Kvalitní osvětlení je pro moderního člověka naprosto nezbytná záležitost. Abychom vytvořili příjemnou pohodu, je třeba v každé místnosti vhodně kombinovat osvětlení centrální, funkční, sloužící na čtení, práci v kuchyni, v koupelně u zrcadla apod., a osvětlení náladové, které dotváří v místnosti příjemnou atmosféru.

Obývací pokoj
V obývacím pokoji si obvykle každý chce pověsit stropní svítidlo. Stropní svítidlo bývá nejčastěji umístěno v centrální části místnosti a spolu s doplňkovým osvětlením výrazně ovlivňuje a dotváří celkovou atmosféru. Pokud se nám nechce předělávat elektroinstalace, nemusíme trvat na centrálním osvětlení. Zastanou jej například nepřímo stojací lampa a nástěnná světla. .

Pracovna
V pracovně nejčastěji sedíme u stolu u kterého čteme nebo píšeme. Proto jsou ideální lampy s kloubovým ramenem, které postavíte na stůl, připevníte speciálním uchytem k desce stolu nebo na zeď a které umožnují nastavit polohu a směr světla na střed pracovní plochy. .

Jídelna
Jídelna je místo, kde se setkává celá rodina při společném obědě či večeři, odehrává se zde jejich společenský život a svítidlo tu hraje významnou roli. Nad stůl je vhodné umístit podélné svítidlo s několika zdroji světla. .

Kuchyně
Pracovní plocha hraje v kuchyni velmi důležitou roli, proto bychom ji měli věnovat velkou pozornost. Zde je právě velká možnost úrazu, kdy se při špatném osvětlení člověk řízne či spálí. Pod horní skříňky se mohou umístit zářivky, které dostatečně osvětlí celou pracovní plcohu kuchyně. .

Ložnice
Zde je výběr svítidel pouze na vás. Pokud ložnice slouží pouze k odpočinku, stačí lampičky u postele bez hlavního světla.

Značky a druhy svítidel do bytu: