www.ikea.cz

www.ikea.cz

Firmu IKEA založil Ingvar Kamprad v roce 1943 ve Švédsku. Zpočátku IKEA prodávala vše, po čem byla poptávka, kterou bylo možné nasytit výrobky prodávanými za nízkou cenu. Nábytek se v sortimentu Ikea poprvé objevil v roce 1947. V roce 1991 byly otevřeny první obchodní domy Ikea v České republice.

Nyní IKEA vlastní a provozuje síť více než 200 obchodů v Evropě a v USA. IKEA nábytek má své pevné místo na trhu s moderním nábytkem. V určité životní etapě člověka je nábytek IKEA velmi dobrým řešením. Nábytek IKEA je oblíbený hlavně u mladých rodin a začínajících firem.

Nábytek IKEA je velmi dobrým řešením v určité životní etapě člověka. Není to však nábytek na celý život. Zatímco Češi mění nábytek tak dvakrát za život, ve Švédsku i jiných západních zemích je zvykem nábytek po 4-5 letech vyměnit za nový a tomu odpovídá i jeho životnost. Důvodem jsou peníze. Češi jich prostě nemají tolik, aby nábytek mohli měnit častěji. Ceny IKEA jsou téměř všude ve světě stejné, takže zatímco pro Evropany je nábytek IKEA za pakatel, pro českého zákazníka může být významnou položkou v rozpočtu.

IKEA má jednotný styl a používá většinou přírodní materiály.

Internetová prezentace www.ikea.cz je jedním z nejnavštěvovanějších portálů na českém internetu. Na www.ikea.cz naleznou uživatelé kromě doplňkových informací, kontaktních informací a dalších především kompletní aktuální katalog zboží, které je v obchodech IKEA k dostání.

v IKEA naleznete: